Tüm Sanal Gezginlere Merhabalar…..

Dr. Ümit KuruÖncelikle tüm “Sanal Gezginlere” selam olsun..

Bu satırların yazarı yaklaşık olarak 20 yıldır para ve zaman faktörlerini yanyana getirdikçe, gezilerde değişmeyen tek Gezgin Arkadaşı olan sevgili eşi Naime Kuru ile birlikte yurt içi şehir şehir, yurt dışı ülke ülke geziyor. Son 5 yılını ise gezdikleri yerlerden derlediği hikayeleri sanal alemde şurada burada yazıyor. Bu hikayenin konusu bazen tarih, bazen insan, bazen bir çiçek ve bazen de bir kelebek olabiliyor. Dağlar, tarihi eserler, ormanlar atlanmadan gezilmeye çalışılıyor.

Bu hikayelerin yazılması zahmetli ve sabır gerektiriyor. Her gezinin bir ön çalışması, bir de bittikten sonra ki çalışması yapılıyor. Mümkün olduğunca doğru bilgi, günlük dille ve bol görselle anlatılıyor.

Şimdiye kadar hikayelerimi çeşitli yerlerde anlatmıştım. Ama “Sanal Alem”de  ilk defa kendime ait bir yerim oldu. Bu sayfanın yapılmasında önce sevgili arkadaşım Ercan Bayraktar’ın emekleri geçti. Son noktayı ve şu anki son halini ise benim sevgili “Gezgin Arkadaşım” Mine Sayın Akşar koydu.

Onun sayesinde de tam da istediğim gibi; Yazısı ile, tatları ile, fotoğrafı, müziği ve videosu ile bir sayfa ortaya çıktı… Sevgili Mine’ciğimin bu güzel tasarımına layık olacak şekilde güzel bir içeriği yapmakta bendenize kaldı..

Siz Sanal Gezginlerin gezi deneyimlerimden faydalanması en büyük arzumdur…

Ne diyelim? Bir yerden başlamak lazım artk..

GEZEKALIN

13.04.2013 Saat 01.44

Yorum bırakın

1 Yorum

  1. sevgi türel

     /  Nisan 13, 2013

    sanal gezgin olarak takip de olacağım umit bey,ne iyi ettiniz teşekkürler

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: