Hakkımda

Dr. Ümit KuruÖncelikle tüm “Sanal Gezginlere” selam olsun..

Bu satırların yazarı yaklaşık olarak 30 yıldır para ve zaman faktörlerini yanyana getirdikçe, gezilerde değişmeyen tek Gezgin Arkadaşı olan sevgili eşi Naime Kuru ile birlikte yurt içi şehir şehir, yurt dışı ülke ülke geziyor. Son 5 yılını ise gezdikleri yerlerden derlediği hikayeleri sanal alemde şurada burada yazıyor. Bu hikayenin konusu bazen tarih, bazen insan, bazen bir çiçek ve bazen de bir kelebek olabiliyor. Dağlar, tarihi eserler, ormanlar atlanmadan gezilmeye çalışılıyor.

Bu hikayelerin yazılması zahmetli ve sabır gerektiriyor. Her gezinin bir ön çalışması, bir de bittikten sonra ki çalışması yapılıyor. Mümkün olduğunca doğru bilgi, günlük dille ve bol görselle anlatılıyor.

Şimdiye kadar hikayelerimi çeşitli yerlerde anlatmıştım. En çok da http://www.gezekalin.blogcu.com adresinde anlattım. Bu adresteki gezi yazılarımı da http://www.gezekalin.com sayfama güncelleyerek aktarmaya çalışıyorum. Ama tahmin edersiniz ki gezinin hemen sonrası olan heyecan, zaman geçtikten sonra aynı olmuyor. Bu da diğer blogtaki yazılarımın tümünü  güncelleyip aktarma yapmamı geciktiriyor. Bu nedenle bu sayfamı da ziyaret etmenizi öneririm.

Diğer blogtaki en büyük sıkıntım bol bol reklam olmasıydı. Şu anda bulunduğunuz blokta reklama şimdilik yer yok. Okuyucu yazıyı kesintisiz ve dikkati dağılmadan okusun istiyorum. Yazılarımı uzun bulan  okuyucularım var. Gezi planı yapan ve bu sayfalara ulaşan gezginlerin, gezi konusu olan ülke-şehir ile ilgili bilgiyi-tavsiyeleri, görselleri bu sayfalarda bulsun istiyorum. Planlamasını yaparken ona yardımcı olmak istiyorum. Son yazılarımda uzun yer tutan genel bilgileri “Gezi Öncesi Notları” olarak ayrı bir bölüme aldım. Böylece gezi sonu yazıları daha az yer kaplayacaktır.

Sevgili “Gezgin Arkadaşım” Mine Sayın Akşar bloğumun hazırlanmasında çok yardımcı olmuştur. Onun sayesinde  tam da istediğim gibi; Yazısı ile, tatları ile, fotoğrafı, müziği ve videosu ile bir blog ortaya çıktı… Sevgili Mine’ciğimin bu güzel tasarımına layık olacak şekilde güzel bir içeriği yapmakta bendenize kaldı..

Siz Sanal Gezginlerin gezi deneyimlerimden faydalanması en büyük arzumdur…

Ne diyelim? Bir yerden başlamak lazım artk..

GEZEKALIN

13.04.2013 Saat 01.44

Düzeltme 

21.07.2016 Saat 12:45

Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: