HIRVATİSTAN, KARADAĞ, BOSNA-HERSEK GEZİSİ-Giriş

IMG_2892

Teoride her şey güzeldi.

SONY DSCBaharın son günlerinde, iyi bir programla ve olabilecek en ucuz fiyata ne zamandır gezi programımızda olan üç ülkeyi, Hırvatistan, Karadağ ve Bosna Hersek’i turistik amaçla ziyaret edecektik. Başlangıçta 15 gezginle yola çıktık. Programları ince ince hesaplamalarla yaptık. Yaklaşık 3 ay boyunca bize butik tur hizmetini verebilecek olan Hırvatistan ağırlıklı firmalarla yazıştık. Hemen başlangıçta söylemeliyim ki eğer kendiniz bir grup arkadaşla bu ülkelere seyahat planlıyorsanız, çelik gibi sağlam sinirleriniz olmalı. Hırvatlar insanı çıldırtıyorlar, Nuh deyip, Peygamber demiyorlar. Hırvat tur şirketinin beni çıldırtan son hareketi ise çift kişilik yataklı oda için ayrı, aynı oda da iki yatak varsa farklı fiyat talep etmesi oldu. SONY DSC

Grup sayımız da 9 kişiye inince kendimizin yapacağı turun fiyatının pek de ucuza gelmediğine karar verdim. Sonunda arkadaşlarla bir Türk firması (Koptur) ile gitmeye karar verdik. Bu şekilde 1695 EU’ya 9 gece 10 gün süreli Hırvatistan-Karadağ-Bosna Hersek’i içine alan ve yemekleri, uçak biletleri içinde tura çıktık. Bizim programda fazladan 1 gece ve 2 gün vardı ve Karadağ da biraz daha fazla kalıp, Hırvatistan’da Krka Şelalesini, Hvar adasını ve Bosna Hersek’te de Saray Bosna’yı daha fazla bir zaman diliminde gezebilecektik. Ancak sayımız azalınca fiyat-performans ilişkisi uygun olmadı. Sonunda söyleyeceğimi başta söylemeliyim ki, seçtiğimiz tur şirketinin performansı çok iyi çıktı ve aslında zor bir programı bir-iki küçük aksaklık dışında başarı ile hallettiler. Çoğunlukla çok iyi otellerde kaldık. Özellikle öğle yemekleri için çok iyi yerler seçilmişti.

SONY DSC

Gezdiğimiz ülkeler ve şehirler muhteşemdiler. Eğer bu ülkelere ziyaret planlıyorsanız mutlaka Mayıs ayında planlama yapın derim. Denize girme şansınız belki azalır ama yeşilden gözlerinizin kamaşacağına, doğanın size sunduğu cömert pozlar karşısında nereyi fotoğraflayacağınızı şaşıracağınıza emin olmanızı isterim.

SONY DSC

Evet sevgili sanal gezginler, bir geziyi daha bitirdik. Her gezi sonrası yaptığım gibi gezi anılarımı dostlarımla paylaşmak için çektiğim fotoğrafları ayıkladım, bilgileri yeniden derledim ve anılarımı sizlerle paylaşmaya hazırım. Aslında kendime olan anı yazılarımı, sabrınıza sığınarak, sizlere paylaşıma açtım. Tabii ki okumak isteyene ya da bir gün gidersem lazım olur diyene..

Gezekalın..

Dr Ümit Kuru

İlk yayın tarihi  25 Mayıs 2010,  Saat 22:41

Gözden geçirilmiş son yayın tarihi 29.10.2014 Saat 00:20

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: