Baharı İtalya’da Tarihin İzlerinde Yaşamak-Giriş

IMG_3502

Baharları severim.

Hem ilkbaharı, hem de sonbaharı..Baharlardan ilkinin doğaya verdiği yeşil rengi ve renk renk kır çiçeklerini, sonuncusunun ise yaprakları sarıya kızıla boyamış halini severim.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Her sene Nisan-Mayıs aylarında yurt içi bahar gezisi yapmayı, yani ilkbaharı karşılamayı, adet haline getirmiştik. Bu adeti ilk defa bozduk ve baharı yurt dışında karşıladık. Senenin ilk yurt dışı gezisini gezi grubumuzla beraber İtalya’nın Güney Kıyılarına ve Sicilya’ya yaptık. 18-26 Nisan tarihleri arasında toplam 23 kişi, her zamanki gibi özel bir programla, bu sefer Tura Turizm organizasyonu ile geziyi tamamladık.

IMG_2886

Geziye Napoli’den başlayıp, Capri Adası ve devamında Amalfi Kıyılarını gezip, Sicilya Adasında, Catania Şehrinden İstanbul’a döndük. Dolu dolu sekiz gece 9 günlük tur, doğa ve tarih içerikli yoğun bir programdı. Her sene yaptığımız 5-6 günlük yurt içi bahar gezisini (çoğunlukla da İsparta ve civarı Göller bölgesi turu yaparız)  İtalya’da harcadık. Gezi ve gezi de arkadaşlarla birlikteliğimiz çok güzeldi. Ama ne yalan söyleyeyim, baharı yurt içinde, kendi dağlarımda, kendi kır-dağ eteklerinde ve yöre insanımla geçirmek daha güzel oluyormuş.  Seneye geleneğe devam edeceğiz artık.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Evet Sanal Gezginler..Bir başka gelenek de gezi sonrası anıları sizlerle paylaşmak ve onları ölümsüzleştirmek olduğuna göre, buyrun bakalım “Baharı İtalya’da Tarihin İzlerinde Yaşamak” başlıklı gezi yazımıza…

Gezekalın

Dr Ümit Kuru

29.04.2015 Saat 23:19

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: